Küsimus:
Kuidas Tuttle tegelikult kaob?
Nobby
2013-06-06 05:22:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Terry Gilliami eepiliselt düstoopilises filmis Brasiilia teeb Frank Tuttle'i (mängib Robert De Niro) tegelane pärast Sam Lowry kliimaseadme kinnitamist salapärase põgenemise.

enter image description here

Pärast Lowry korterist tõmblukuga vooderdamist peab Tuttle rõõmsameelse tervituse, kuid lendavad ajalehed haaravad teda ootamatult.

Ta võitleb nende vastu, kuid on lõpuks nende poolt üle ujutatud ja kukub põrandal vingerdavas ajalehepaberis. Siis, kui tuul on tõusnud, lendavad ajalehed lahku, et paljastada, et Tuttle on kadunud.

Kas sellele kaduvale teole on seletust?

Kas ta kavatses sel viisil kaduda, või töötab midagi muud? Mida Gilliam siin vihjab (arvestades, et film on alamteksti paks)?

Tervitan isiklikke teooriaid, kuid kirjutan alla igale ametlikule seletusele;)

Kolm vastused:
Will Feldman
2013-06-06 06:48:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lendav ajalehepilt ei järgne kohe Tutteli teeninduskutsele. See leiab aset lõpu lähedal, pärast seda, kui Tuttle (jõuluvana ja lihavõttejänese abiga) päästis Lowry piinaja Jacki juurest. Kuid Lowry päästmine ja kõik järgnev, kuni filmi viimase stseenini, osutub pikendatud unistuste jadaks (nagu on ette aimanud jõuluvana ja lihavõttejänese olemasolu). Filmi viimane stseen on Jack ja hr Helpmann toetub Lowry vaateväljale, blokeerides tema pildi Jilliga igavesti elamisest ja märkides, et ta on pääsenud oma kujutlusvõimesse. Vikipeediast:

Mõistes, et Sam on kasvanud katatooniliseks, naeratus näol ja ümisedes „Brasiilia“, kuulutavad nad mõlemad Sami kaotatud põhjuseks ja lahkuvad ruumi filmi lõppedes.

redigeeritud versiooni ilma selle lõpliku avalduseta võidakse mingil hetkel televisioonis näidata. Vikipeediast:

Universali juhid pidasid lõppu halvasti proovile ja Universali esimees Sid Sheinberg nõudis filmi dramaatilist ümbertegemist, et anda sellele õnnelik lõpp - otsus, millele Gilliam jõuliselt vastu hakkas. Nagu kolm aastat varem ilmunud kultusliku ulmefilmi Blade Runner (1982) puhul, lõi ka filmistuudio Brasiilia versiooni tarbijasõbralikuma lõpuga.

Mis puutub teie küsimusse "Mida Gilliam siin vihjab?", Siis näeme reaalses maailmas mitut ametlike registrite muudatuste juhtumit. Lowry registreerib "isikliku transpordi" hävitamise, mille ta välja kirjutas, kuid mingil moel registreeritakse "personalivedu" hävitatuna. Ma arvan, et politseiauto, mis kukub alla ja plahvatab pärast veoki jälitamist, lingib selle tagasi. Lowry seab Jilli ametlikuks staatuseks "Surnu" ja hiljem laseb politsei ta ilmselt maha.3. Lowry kustutab Tuttle süsteemist. See on siis, kui näeme Tuttle'i tegelikus elus "kustutamist".
Samuti arvan, et see oli arvuti väljatrükk, mitte ajalehed. Sheinbergi redigeerimisel on kujutatud ühe paberi lähivõte ja see on Tuttle'i näo väljatrükk, millele on suurte tähtedega trükitud "Kustutatud". Põhimõtteliselt on bürokraatia muutunud nii tohutuks, et tegelik maailm peegeldab seda pigem vastupidi.
Lahe, aitäh ajaskaala parandamise eest. Vaatamisest on möödunud paar aastat (peab selle varsti parandama!). Mis puudutab Lowry plaate reaalses elus kajamas, siis see sobib Gilliami M. O.-ga väga hästi ja nüüd, kui näen, et tegemist oli väljatrükkide ja mitte ajalehtedega, on sellel stseenil palju „mõistlikum”. Tänan teid suurepärase vastuse eest.
Miks te ei pane seda oma vastusesse, mitte jätate kommentaaridesse?
Bon Gart
2013-06-06 06:45:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tuttle ei olnud kohe pärast kliimaseadme parandamist ja tõmbluku ära viimist (kell 34:27) lennulehtedega lendamas. Palju hiljem filmis haarasid teda keeldumispaberid ja ta kadus.

Kui naasete ja vaatate filmi, tabatakse ta pärast seda, kui Sam naaseb oma töö juurde ja kustutab sõbranna süsteemist. pärast kustutamispaberi näitamist (kell 1:59:22) ja tõi oma sõbra juurde piinamiseks. Ülekuulamisprotsessi ajal kaotab ta mõistuse ja kujutab ette, et Tuttle päästis ta. Selle põgenemise ajal (ainult tema meelest) haarab Tuttle paber ja see kaob (kell 2:12:35). See on võimalik, sest ta ainult hallutsineerib seda. Tegelikult on Sam kogu selle osa vältel endiselt toolil, nagu on näidatud lõpus (kell 2:18:46).

Gaurav
2015-10-18 11:57:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen seda alati mõelnud kui sõnasõnalist sõnamängu: pärast seda, kui ta aastaid ei esitanud dokumente, mis tal kõigi tema tehtud volitamata remonditööde jaoks peaksid olema, on Archibald Tuttle sõna otseses mõttes mattunud paberitöödesse. Seda sõnamängu kajastavad vähemalt kaks veebikommentaatorit, kõigepealt The Dissolve:

Brasiilia üks põhiteemasid on see, kuidas bürokraatia inimkonna inimestest välja lämmatab, julgustades õppis parimal juhul abitust ja halvimal juhul tundetut ükskõiksust. [...] Sami viimases unenägude järjekorras mattub isegi kangelaslik Tuttle paberimajanduse poolt kuni temast pole midagi alles. Märkimisväärne on ka see, et Tuttle on keelatud lihtsalt seetõttu, et ta tegutseb väljaspool bürokraatiat: ühiskonnas, kus meeletu paberimajandusega ei saa midagi teha, on isegi konditsioneeri parandamine võrgutav. Samamoodi võideldakse bürokraatiaga, üritades juhtida tähelepanu Tuttle / Buttle'i veale ja Buttle päästmisele, tembeldatakse Jill terroristiks ja tapetakse lõpuks.

Ja siis Matthew Dessem:

Minu isiklikud lemmikud on plaadiosakonnast läbi lastud jälgimismuusika (eriti maniakaalne seade, mis on mõeldud kirjutusmasinate jäljendamiseks) ja vihje Harry Tuttle'i paberite abil matmise ajal (Harry Tuttle'i teema tuleb tagasi mollivõtmes ja seda varjutab järk-järgult värskelt kurjakuulutav "Brasiiliast" pärit bassiliin).

Sobiv karistus bürokraatokraatiale, kes on teda kõik need aastad jahtinud, et ma teda arvaksin.

Selle väärtuse nimel on [ametlikul heliribal] (http://www.amazon.com/Brazil-Michael-Kamen/dp/B0000015G8) Tuttle'i kadumise muusika pealkirjaga "Harry Tuttle -" mees, keda tarbivad paberimajandus " ""


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...