Küsimus:
Miks pidi Obi-Wan Lukele selgitama Mos Eisley kohta kõiki üksikasju?
user34693
2018-07-29 18:04:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Filmis Tähesõjad - uus lootus (1977) viib Obi-Wan Luke Mos Eisley juurde. Obi-Wan selgitab Lukele selle koha kohta kõike.

Mos Eisley kosmoseport. Te ei leia kunagi armetumat taru saastat ja pahelist. Peame olema ettevaatlikud.

Luke on lapsest saati elanud Tatooine'is koos onu Oweni ja tädi Beruga.
Nii et minu küsimus on järgmine: Kui Luke kasvas üles Tatooine'is, miks pidi Obi-Wan talle Mos Eisley kohta kõiki üksikasju selgitama? Kas Luke ei teadnud Mos Eisley kohta, kuigi see oli nii lähedal, et nad sõidutasid tema maakiirendaja selle juurde?

"selgitab kõike"? ..... selle kommentaar ja ettevaatus
Miks te eeldate, et tal oli seda vaja _ öelda? Võib-olla tahtis ta lihtsalt jagada oma tundeid seoses selle koha külastamisega.
Ükski lause ei tundu mulle "täielike detailidena".
Samal põhjusel, miks kellelgi suhteliselt lähedal asuvast ja üsna maapiirkonna DeKalbist (Illinois) poleks aimugi, milliseid asutusi, piirkondi ja tänavaid tuleb Chicagos vältida, kui eesmärk on „kaabakate ja rämpsude” vältimine. Kas pole mitte kogu Luke'i tegelane, kes on pisarateni tüdinud ja põrmupaigas seintelt põrganud? Ei kõla nagu keegi, kes teab lähima kosmosesadama häid külgi.
Mulle ei tundu, et ta midagi Lukele seletaks. Ta ütleb lihtsalt ekvivalenti "Ah, see koht. Mulle ei meeldi see palju. Ära mine ise ära."
Luke on noor, varjatud ja naiivne.
See loogika tundub pigem .. veider. Te elate planeedil Maa, kas see tähendab, et võin teid Aafrika keskosas džunglisse saata ja teil on kõik korras, sest olete kogu oma elu Maal elanud?
Kaheksa vastused:
Stephen R
2018-07-29 20:37:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Publiku jaoks on kindlasti ekspositsioon, kuid isegi maailmasisene Obi-Wan on palju kogenum kui Luke. Luke võib teada, et koht on karm ala, kuid kloonisõdades võidelnud "vana Ben" ütleb talle põhimõtteliselt, et see on üks raskemaid kohti, mida ta näinud on. See on hoiatus kõigist kuulujuttudest, mida Luke võib olla kuulnud.

Või ... see on lihtsalt kommentaar. Inimesed räägivad kogu aeg tarbetuid asju. See on omamoodi inimloomus

Seda. Ta ei mängi turniiri, ta mõtleb valjusti, kuna paljud inimesed (eriti vanemad) on altid seda tegema. Pealegi, arvestades tema silmatorkavat kaljukõrguse seadet, kui ta seda ütleb, võib ta lihtsalt draama jaoks anda omaenda elegantsi väikese lilla-proosa kommentaariga. See, et see aitab ka Luke'ile rõhutada, et ta peaks olema ettevaatlik, on tegelikult lihtsalt boonus.
@Ruadhan2300 vananen. Kas ma mõtlen valjusti? Ei usu. Võib-olla kipun mõnda rabelema. Või kas? Püüan lihtsalt oma teadmisi ja tarkusi teistele jagada. See pole ju segane, kui proovite inimesi teavitada? Või äkki on ...
Tõsiselt, hea vastus. Kui ma ütleksin, et ma näiteks viiksin oma lapsed suure kuritegevusega linna, poleks mul absurdne öelda: "Ole nüüd ettevaatlik. Selles linnas on palju kuritegevust." Isegi kui nad teaksid, et selle linna kuritegevus on kõrge ja ma teaksin, et nad teavad, poleks see minu jaoks ebatõenäoline asi.
See võib olla nagu Kansas Citysse sisenemise alustamine ja linnaliini ületades ütlete "Kansas City. Sellel kohal on palju huvitavat ajalugu, sealhulgas mobi ajalugu."
Kas ma võin ka visata, et olen kogu oma elu Maal elanud ... see ei tähenda, et ma tean, milline on mingi kiuslik linn keset Kongo DV-d ...
Teiselt poolt hüppasid nad üsna palju autosse ja sõitsid sinna, nii et see pole liiga kohutavalt kaugel ;-)
iandotkelly
2018-07-29 21:21:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tahaksin pakkuda universaalset vastust.

Luke'i onu Owen Lars on väga konservatiivne inimene. Elades suhteliselt ebaseaduslikus maailmas ja inimeste suhtes agressiivsete liikide, näiteks Liivainimesed, keskmes on ta oma talu.

Talle on antud vastutus Luke'i eest, teades peaaegu kindlasti tema tõelist olukorda. vanematena üritab ta kasvatada talupidajat ja püüab heidutada soovist lahkuda. Filmi alguses toimub vahetus tema akadeemiasse mineku üle, millest Owen keeldub:

OWEN Peate mõistma, et vajan teid siin, Luke.

LUKE Aga see on terve teine ​​aasta.

OWEN, see on veel ainult üks hooaeg.

LUKE Jah, seda ütlesite eelmisel aastal, kui Biggs ja Tank lahkusid.

Osa sellest hirmust tundmatu ja konservatiivse loomuse ees on Luke'i maha hõõrunud. Kui Ben / Obi-wan soovitab Lukel kaasas olla, viies plaanid Alderaanisse, on ta äkki närvis:

LUKE Ma ei saa sellesse sekkuda! Mul on tööd teha! Asi pole selles, et mulle impeerium meeldiks. Ma vihkan seda! Kuid ma ei saa sellega praegu midagi parata. Siit on nii pikk tee.

BEN See onu juttu ajab.

LUKE Oh poiss, mu onu. Kuidas ma seda kunagi seletan?

BEN Lisateave jõu kohta, Luke.

LUKE Vaata, ma saan sind viia kuni Anchorheadini. Sealt saate transpordi Mos Eisley juurde või kuhu iganes te lähete.

Anchorhead on talule lähim väikelinn, kuid arvestades, et Mos Eisley on kosmosesadam ja Owen on närvis Luke lahkub näib olevat väga tõenäoline, et Luke ei ole kunagi lubanud sõita Mos Eisleyni.

Nii et kui Ben ja Luke peatuvad ja näeme, et nad vaatavad linnale, on väga tõenäoline, et see on esimene kord Luke on seal käinud. Ben ei seleta, et Mos Eisley on kosmosesadam või kus see asub. On selge, et Luke teadis juba, et see on lähim koht planeedilt väljumiseks.

Kõik, mida me Luke'i kohta siiani nägime, on see, et ta on elanud väga varjatud elu, mis on tema kasvatamise tulemus kauges talus, mille on teinud väidetavalt ülikaitsev onu. Beni rida on lihtsalt kommentaar, hoiatades Luket, et see koht on karmim kui ta harjunud on.

Täpselt nii. Kantinas toimuvast tundub üsna selge, et Luke on "suurlinna" suhtes abitu.
Samuti oleks võimalik, et Owen ütles Luke'ile, et paljud kohad on ohtlikud, kuna ta soovis, et Luke neist eemale hoiaks, ja Luke ei pruugi teada, milliseid hoiatusi tõsiselt võtta.
Lapse isoleerimine, mida peaksite saladuses hoidma ja kelle muutmata perekonnanime jagab impeeriumi kõige õõvastavam massimõrvar, on samuti üsna hea põhjus, miks te ei soovi teda rahvarohkes piirkonnas traavida.
@DoctorHeckle ... ha, tõepoolest. Tuleb imestada, miks nad ei muutnud tema nime, vaid muutsid seda Leia jaoks. See on peaaegu nagu Lucas mõtles ideele hiljem. Kui muidugi pole Skywalker tõeliselt levinud nimi.
@DoctorHeckle Nojah, aga Tatooine ei tundu selline planeet, kus oleks olemas tema nime kandev ID.
Ma tean, et see pärineb tõenäoliselt ametlikust ärakirjast, kuid läksin vaatama, miks Luke ütleks "Oh jumal", ja tuleb välja, et ta ei ütle, ta ütleb "Oh poiss": https://scifi.stackexchange.com / küsimused / 108573 / millisele jumalale on viidatud
@JackArbiter .... jah, ma sain selle skriptilt - ma muudan selle "oh poiss"
Ma ei oska lugeda "keskendunud", mõtlemata Hellboy II: Kuldarmee aktsendinaljale.
Olen üsna kindel, et Darth Vaderi tegelik nimi pole täpselt avalik teadmine - või vähemalt pole see tuntud
@StephenR ... see on talle teada ja nad viivad Luke Tatooine'i, kus Vader kasvas üles. Võimalus, et Vader tunneb oma pere või sünnimaailma vastu mingit huvi, tundub rohkem kui null. Tundub mulle rumal oht tema nime hoida. Võib-olla on Skywalker levinud nimi kaugel asuvas galaktikas.
Tetsujin
2018-07-29 18:08:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Seda nimetatakse ekspositsiooniks , infoprügiks või idiootiloenguks .

tehakse täielikult nende kasuks.

Ekspositsioon on neist kõige peenem ja seda saab teha osav kirjanik, ilma et publik oleks sellest teadlik.

Väljaande teises otsas skaala on idiootloeng, kus tegelased arutavad publikule teadmiseks vajalikke asju, kuid millest universumis olevad tegelased peaksid olema juba täiesti teadlikud.

Kuna tsitaati on nüüd redigeeritud, Ma ütleksin, et see on "lihtne ekspositsioon" - üks tegelane räägib teisele midagi, mida ta veel ei teadnud, mida peame ka meie, publik, teadma.

Küsimuse sõnastus (“Luke on elanud” ja nii edasi) viitab sellele, et OP otsib universumisisest vastust.
Tavaliselt võib see nii olla, kuid tundub, et selles olukorras pole Luke tegelikult reageerinud Mos Eisele. Ta teab sellest ainult vähe. Ta on oma onu all elanud varjatud elu ja kosmosesadam on suure tõenäosusega koht, mille onu oleks üritanud teda takistada.
John Doe
2018-07-31 02:24:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ema viib oma teismelise poja kaubanduskeskusesse, et osta endale uued püksid. Nad jõuavad sinna ja ema ütleb: "Pidage meeles Jeffi: meil on vaid tund aega, enne kui peame raamatupoodi minema."

Jeff vastab: "Jah, ema, ma tean, sina" olen seda mulle sada korda öelnud. "

Teoreetiliselt on võimalik, et see on mõiste" Ma tean, et me mõlemad teame seda, aga ma tunnen ennast paremini, kui ma seda valjusti ütlen ". Obi-wan teab, et see on prügimägi; Luke teab, et see on prügimägi. Mõlemad teavad, et peavad olema ettevaatlikud. Obi-wan ei saa lihtsalt oma meelt vabaks lasta enne, kui ta hääle annab.

+1 vanad inimesed räägivad teile alati juba tuttavat kraami.
kui Jeff, kes kunagi oli teismeline poiss, kiidan selle vastuse heaks isiklikust kogemusest
Zoredache
2018-08-03 01:21:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Varem filmis läks Luke jäätmetesse, et leida R2-D2, liivased inimesed ründasid teda ja Obi-Wan päästis ta.

Ka Obi-Wani nõuannete vastu naasis ta oma koju, tormiväed olid just rünnanud.

Nii võib Obi-Wan arvata, et Luke on noor laps, kes satub pimesi ohtu, ja võiks kasutada meeldetuletust, et vältida Mos Eisley tapmist. Meeldetuletus ei tundunud töötavat liiga hästi, kuna Obi-Wan pidi ta Ponda Baba eest päästma.

user151841
2018-08-02 22:52:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on osa tema kui ülitundliku inimese iseloomust. Luke onu Owen nimetas Beni "Crazy Old Ermitiks". Hei, võib-olla Tatooine'is suunduvad vanad pöörased erakud nädalavahetusel Mos Eisley poole, et saada osa karskusest.

Kuid mitte vana Ben Kenobi - ta teeb selle koha üle kohtuotsuse ja ei kiida seda heaks.

Omicron
2018-08-06 17:28:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See on kinnitus arhetüüpsest teekonnast maa alla , kus poisil on võimalus kangelaseks saada.

Kuidas see küsimusele vastab?
Ma arvan, et see vastab sellele, öeldes, et Obi Wan selgitas publikule, et nad lähevad maa alla kõige tavalisema ja tavalisema kosmosesadama asemel maa alla. Ta ei räägi tegelikult Lukega, vaid vaatajatega alateadvuses.
user65536
2018-08-02 11:47:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu filmist tean, pole Luke varem Mos Eiseys käinud. Sest Luke onu Owen kasvatas teda niimoodi. Luke oli olnud vaid Anchorheadini, nii et Obi-Wan peab selgitama Mos Eisley koha üksikasju.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 4.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...