Küsimus:
Mis tähendus on hõbedasel maatriksil?
bobbyalex
2014-03-31 07:52:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pärast seda, kui Neo punase tableti võtab, istub ta istmel ja tema kõrval on mõranenud peegel, mis hakkab muutuma. Ta puudutab seda ja hõbedane goo hakkab tema keha katma.

Milline on goo tähendus? Kust see tuli?

Viis vastused:
Andrew Martin
2014-03-31 12:34:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sarnane küsimus (vedelpeegli kohta) on esitatud Sci Fi Stack Exchange'is. Järgnev, ehkki täielik spekulatsioon, pärineb kõige kõrgemalt hinnatud vastusest:

Ühel tasandil on vedel peegel ainult Maatriksi võltsreaalsuse lahustumise ilming. See äratab Morpheuse joontega stseeni ajal unenäolist kvaliteeti ja pakub ka kasvava pinge elementi, mis viib ärkamise šokini.

See aga ei seleta, miks see on täpsemalt peegel - sulav sein teeks seda sama hästi. Teisel tasandil on peegel aga metafoor nii tajumiseks kui ka piiriks. (Pange tähele, et eelmises stseenis keskenduti Morpheuse peeglivarjudele ja Neo peegeldusele neis.)

Enne pillide võtmist oli Neo tajumine endast ja ümbritsevast vigane nagu katkine peegel - ta tajus Maatriksi illusiooni reaalsena. Peegli ravimine on esimene samm tema maatriksi tajumisel sellisena, nagu see tegelikult on.

Peegli pinda puudutades astub Neo sammu üle maatriksi ja tegeliku piiri maailm (siin on peaaegu kindlasti vihjatud Lewis Carrolli teosele Läbi vaateklaasi, täpselt nagu eelmises stseenis viidati Alice Imedemaale), samm, mille pöördumatust näitab peegel, mis Neo täielikult alla neelab.

Lõpuks leidub mitmetes veebifoorumites mõttekool, mis väidab, et kogu stseen on filmi jaoks veidi kohatu ja lisati ainult viiteks Alice Imedemaale :

Võtate punase tableti, jääte Imedemaale ja ma näitan teile, kui sügavale küüliku auk läheb.

Teine Alice'i raamat kandis nime läbi vaadatava klaasi . Neoga juhtub täpselt nii. Ta läbib sõna otseses mõttes vaateklaasi, s.t peegli, kuna see haarab teda täielikult, kui ta alustab oma teekonda reaalsesse maailma .

Filmist "Läbi vaadatava klaasi": * Ja kindlasti hakkas klaas sulama, nagu ere hõbedane udu. * [Allikas] (http://www.literature.org/authors/carroll-lewis/through-the vaadatav klaas / peatükk-01.html)
@celtschk: Milline ilus tsitaat. Tänan teid selle eest, see ajas mind tõeliselt naeratama :)
@AndrewMartin See vastus paneb mind mõtlema, kas Matrixit inspireeris tegelikult Alice Imedemaal.
@FaizanRabbani järgige valget küülikut Neo http://matrix.wikia.com/wiki/Alice%27s_Adventures_in_Wonderland
John
2014-12-19 15:15:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selle eesmärgiga, et Neo Matrixis saaks hõbedase googa kaetud, on jälgida tema tegeliku keha asukohta.

Morpheus: Teie võetud pill on osa jälitusprogrammist . See on mõeldud teie sisendi / väljundi kandesignaali häirimiseks, et saaksime teie asukoha täpselt kindlaks teha.

Peegel on see, kuidas inimesed näevad oma tegelikku mina, meie jaoks räägib peegel tõde. Psühholoogiliselt kinnitab see palju meie olemasolu, välimuse jms kohta. Kui peegel läheb psühho peale, aitab see ajul võib-olla nõutavaid signaale genereerida, mis on piisavalt valju, et jälgida Neo tegelikku keha.

user7812
2015-11-14 20:21:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kordades minu vastust Scifi: SE sarnasele küsimusele, on peegel ise lihtsalt peegel. Asjaolu, et see fikseerib ennast, voolab ja sulab, on lihtsalt Neo hallutsinatsiooni tulemus.

Selles haruldases veebitšatis andsid Wachowskid meile lisateavet peeglistseeni kohta.

ThedrickFel: millest peegel täpselt koosneb? Kas see oli sama kraam, mida nad Morpheusesse süstisid? Miks just hõbe?

WachowskiBros: peegel on tegelikult peegel. Kui Neo seda näeb, on see hallutsinatsioon, kuid see on pillide otsene tulemus on Morpheus andnud Neole. Peegeldused üldiselt on filmis märkimisväärne teema. Maailmadesiseste maailmade ideed.

Nagu Omegacron märkis oma kommentaaris minu teise vastuse all, selgitab see ka seda, miks keegi seda ei märka ega kommenteeri. Ainult Neo tajub, et midagi on muutunud.

Muidugi, miks mitte hääletada ** tsitaat inimestelt, kes filmi tegid?
Johnny Bones
2014-03-31 20:28:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu meelest (ja see on ainult minu arvamus ning seda ei toeta faktid ega režissööri kommentaarid) on "goo" peegel. Lihtsalt sulab peegel ja kui ta seda puudutab, hakkab "goo" oma keha katma. Ma arvan, et seda tehti happereisile sarnase unenäolise, kuid veel üleni ärkveloleku seisundi kajastamiseks. Kui olete kunagi teinud mingit tüüpi psühhadeliat, on sellised arusaamad levinud. Seda tüüpi taju on isegi üsna levinud 60ndate ja 70ndate alguse multifilmides, kus üks vorm morfeerub teiseks, teiseks, teiseks. See oli lihtsalt viis näidata "päris" maailma, mis hajus Maatriksi maailma, ja morfimist ühelt teisele. Mis te arvate, miks Morpheust nimetatakse Morpheuseks? ; o)

BRC1994
2015-12-03 11:48:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lugege Terence Mckenna raamatut "Tõelised hallutsinatsioonid", ta süveneb fenomeni, mis juhtub ayahuascal olles, kus keha õhkab filmi vedelpeegliga sarnast kähku. Ta kirjeldab seda nõtke perse teadvust, mis avaldub viiendas dimensioonis, mis on nähtav ainult trüptamiinravimitel. Ta uurib ka seda, kuidas Amazonase šamaanid kasutavad seda toitu inimeste tervendamiseks ja näevad 4. dimensiooni. See on vinge raamat, kuid selle lugemiseks on vaja väga avatud meelt.

Mis on sellel pistmist Maatriksiga?
Huvitav kirjaviga teises lauses (lause algusega "Ta kirjeldab seda nohu ...").


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...